شرکت سیگما آلدریچ در تولید مواد آزمایشگاهی نظیر محیط کشت نیز پیشرو بوده و یکی از محصولات آن محیط کشت ام آر اس آگار(MRS Agar) است در این مطلب به بررسی دقیق این محصول پرداخته شده است.

محیط کشت ام آر اس آگار(MRS Agar) چیست؟

این محیط کشت برای کشت Lactobacilli مصرف می شود. تغییر روی پایه این محیط کشت بر اساس قابلیت مغذی بودن آب گوجه فرنگی است. اضافه کردن منگنز، سدیم و استات به همراه پلی سوربیت برای رشد این نوع باکتری، یک محیط کشت بهبود یافته فراهم میکند. به خصوص گونه های دیگر مثل Fastidious Species, Lactobacillus و Lactobacillus Fermentum. کیفیت پپتن های اضافه شده به عصاره گوشت و مخمرها، فاکتورهای مورد نیاز رشد را ترکیب می کند که باعث می شودMRS به بهترین محیط کشت برای کشت Lactobacilli تبدیل گردد.

کاربرد محیط کشت ام آر اس آگار (MRS Agar)

به دلیل اینکه انتخابی بودن این محیط کشت کم است و میل به آلوده بودن در رشد دوباره یک محیط جامد دارد، توصیه می شود برای افزایش انتخابی بودن این محیط کشت در Broth  کشت شود. در بسیاری از موارد با نگهداری در محیط غنی از CO2 رشد افزایش می یابد. این محیط کشت به ویژه برای شمارش و نگهداری Lactobacilli توصیه می شود، چه به روش MPN در Broth و چه تلقیح در پلیت که لایه دوم مذاب روی آن را می پوشاند و این متد اخیر نیازمند CO2 زیاد است.

راهنمای مشخصات ماده شیمیایی محیط کشت ام آر اس آگار (MRS Agar)

فروش ماده آزمایشگاهی

کمپانی سازنده

شرکت سیگما آلدریچ  Sigma Aldrich

وارد کننده مواد سیگما آلدریچ

شرکت دایا اکسیر

راهنمای مشخصات ماده شیمیایی

نام محصول

MRS Agar

نام های مشابه

Lactobacillus Agar according to DeMan, Rogosa and Sharpe

Catalog No

۶۹۹۶۴

گرید ماده

for microbiology

شرایط نگهداری

Store in cool place

بسته بندی

۵۰۰G

فروش محیط کشت ام آر اس آگار(MRS Agar)

دایا اکسیر اعلام مینماید که با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی، محیط کشت ام آر اس آگار MRS Agar با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

قیمت محیط کشت ام آر اس آگار(MRS Agar)

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه مواد آزمایشگاهی اصل آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

جهت استعلام قیمت به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

 

محیط کشت ام آر اس آگار (MRS Agar) سیگماآلدریچ | دایا اکسیر

2 دیدگاه در خرید محیط کشت ام آر اس آگار (MRS Agar) سیگماآلدریچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!