وجود محلول های بافری در انجام آزمایشات اهمیت زیادی داشته از این رو محلول های بافر مختلفی بر اساس نیازهای آزمایشگاهی ساخته می شوند در این مطلب به انواع محلول های بافر از برندهای مختلف و همینطور کاربرد آنها پرداخته ایم از طریق جدول فهرست زیر  می توانید قسمت مورد نیاز خود را بیابید.

محلول بافر چیست

محلول بافر(Buffer solution) یک محلول شیمیایی است که از یک اسید ضعیف و نمک آن یا یک باز ضعیف و نمک آن ساخته می‌شود. محلول‌های بافر توانایی حفظ پی‌اچ محلول را حتی در صورت افزودن اندکی باز یا اسید دارند. خون یک نمونه مهم از این نوع محلول‌ها است.

شرکت های تولید کننده بافر

کمپانی های مختلف از جمله نمایندگی سیگما آلدریچ (Sigma Aldrich)، نمایندگی مرک Merck Millipore، نمایندگی ترموفیشر و ….. بافر هایی با محدوده های متنوعی از PH و با مقادیر و قیمت های مختلف در پک های متنوع ارائه کرده اند که شما می توانید از طریق نمایندگی سیگما آلدریچ در ایران و مرکز فروش مواد شیمیایی مرک و نمایندگی محصولات ترموفیشر و فلوکا، شرکت دایا اکسیر نیازهای خود را با هر بودجه ای به میزان مورد نیاز خود برآورده سازید. بافرهای کمپانی مرک از کیفیت بالایی برخوردار می باشند به همین جهت فروش محلول بافر مرک در بازار امروز در صدر خرید بافر قرار دارد و قیمت بافرهای کمپانی مرک نیز نسبت به سایر کمپانی ها مناسب تر می باشد. شرکت سیگما آلدریچ نیز از پیشتازان تولید بافر در جهان است و فروش بافر سیگما آلدریچ نیز همانند مرک Merck در رده بالایی از فروش جهانی قرار دارد و سهم عمده ای از خرید بافر در پوشش کمپانی سیگما Sigma می باشد. لازم به ذکر است که قیمت بافر سیگما آلدریچ حدودا با بافرهای شرکت مرک در یک رده و به صورت رقابتی می باشند.

فروش بافر مرک و سیگما دایا اکسیر 

برای استعلام قیمت انواع محلول بافر شرکت دایا اکسیر نمایندگی سیگما آلدریچ نمایندگی مرک از راه های ارتباطی زیر می توانید اقدام کنید:

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۳۲۷۰۴۳

تلگرام: @dayaexir | واتس اپ: ۰۹۰۱۷۷۷۷۰۲۳

ایمیل :  info@dayaexir.com

 

در فایل صوتی زیر می توانید خلاصه ای از انواع محلول بافر و نحوه خرید آنها از دایا اکسیر را گوش دهید:

انواع محلول بافر

عموما دو نوع بافر وجود دارد:  بافر اسیدی و بافر بازی

بافر اسیدی

بافر اسیدی از یک محلول بافر حاوی مقدار متعددی از اسید ضعیف و نمک آن با یک باز قوی شکل می گیرد ، بنابراین عنوان بافر اسیدی به آن داده می شود . چنین محلول های بافری دارای pH اسیدی یعنی کمتر از ۷ می باشند. بافر های اسیدی شرکت سیگما آلدریچ و مرک با کیفیت بسیار بالایی در جهان عرضه میگردد و با توجه به مناسب بودن قیمت های این دو کمپانی سال هاست که محققان با خرید بافرهای مرک و خرید بافرهای سیگما آلدریچ نیازهای تحقیقاتی خود را برطرف می نمایند. pH بافر اسیدی به وسیله ی معادله ی زیر به دست می آید (pH = pKa + log ( salt / acid که در این معادله Ka عبارت می باشد از محتوای تفکیک اسیدی اسید ضعیف.

شرکت دایا اکسیر جم نیز با یک دهه تجربه خود در زمینه واردات و خرید بافرها از کمپانی سیگما آلدریچ و مرک در خدمت جامعه دانشگاهی کشور و همچنین صنایع مختلف می باشد همچنین واردات بدون واسطه شرکت دایا اکسیر موجب گردیده تا قیمت بافر های سیگما آلدریچ و مرک به صورت رقابتی قابل عرضه باشد.

 

بافر بازی

در تعریف به بافری بازی گویند که از یک محلول بافری حاوی مقادیر نسبتا متعددی از باز ضعیف به همراه نمک آن با یک اسید قوی تشکیل شده باشد و در نتیجه نام آن محلول بافر بازی می باشد . pH چنین بافر هایی بازی یعنی بیشتر از ۷ می باشد. کمپانی های سیگما آلدریچ و مرک تولید کنندگان بزرگ بافرهای بازی در جهان با کیفیت بالا می باشند به همین جهت سهم عمده فروش بافر بازی از  شرکت های سیگما و مرک می باشد.pH بافر بازی به وسیله ی معادله ی زیر حاصل می شود (pOH = pKb + log ( salt / base در این معادله Kb عبارت می باشد از محتوای تفکیک بازی باز ضعیف که نام این معادله ها معادله ی هندرسون می باشد. 

 

فروش بافر اسیدی و بازی سیگما آلدریچ و مرک جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید از راه های زیر اقدام کنید:

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۳۲۷۰۴۳

تلگرام: @dayaexir | واتس اپ: ۰۹۰۱۷۷۷۷۰۲۳

ایمیل :  info@dayaexir.com

انواع محلول بافر

کاربرد محلول بافرها

محلول‌های بافر برای حفظ pH صحیح برای عملکرد آنزیم‌ها در بسیاری از موجودات زنده ضروری هستند. بسیاری از آنزیم‌ها تنها در شرایط دقیقی کار می‌کنند.اگر pH در محدوده بسیار کمی تغییرکند عملکرد آنزیم‌ها کند و یا متوقف می‌شود و دچار تغییر ماهیت می‌شوند. در بسیاری از موارد تغییر ماهیت می‌تواند بطور ثابت فعالیت کاتالیزوری را از کار بیاندازد. بافر کربنیک اسید(H2CO3) و بی کربنات (-HCO3) در پلاسمای خون موجود است که برای حفظ pH بین ۷.۳۵ تا ۷.۴۵  بکار می‌رود.

بافرهای رایج در زیست‌شناسی

انتخاب محلول بافر با محدوده PH مناسب یکی از پارامتر های مهم در به دست آوردن نتایج مطلوب در تحقیقات علمی و آزمایشگاهی می باشد در ادامه انواع بافرهای مشهور در زیست‌شناسی مورد بررسی قرار گرفته است.

 • بافر تی‌ای‌پی‌اس (TAPS)

بافر تی‌ای‌پی‌اس (TAPS buffer) با فرمول شیمیایی C۷H۱۷NO۶S یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۱۲۱۵۹۱ است. که جرم مولی آن ۲۴۳٫۲۸ گرم بر مول می‌باشد.برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

 

 • بافر بیسین (Bicine)

بافر بیسین Bicine با فرمول شیمیایی C۶H۱۳NO۴ یک هیدروکسی اسید با شناسه پاب‌کم ۱۳۰۹۷ است که جرم مولی آن ۱۶۳٫۱۷ گرم بر مول می‌باشد. هیدروکسی اسیدها گروهی از اسیدهای کربوکسیلیک هستند که یک گروه عاملی هیدروکسیل به آنها افزوده شده است. برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

 • بافر تریس (Tris)

 بافر تریس Tris با ثابت تفکیک اسیدی ۸.۰۶  در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و دامنه بافری PH ۹- ۷.۵ و جرم مولی ۱۲۱/۱۴ می باشد.برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

 • بافر تریسین (Tricine)

بافر تریسین Tricine با ثابت تفکیک اسیدی ۸.۰۵ در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و دامنه بافری PH ۸.۸- ۷.۴ و جرم مولی ۱۷۹/۲ می باشد. برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

 

 • بافر تپسو (TAPSO buffer)

بافر تپسو TAPSO buffer با فرمول شیمیایی C۷H۱۷NO۷S یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۱۰۹۳۳۴ است. که جرم مولی آن ۲۵۹٫۲۸ گرم بر مول می‌باشد.برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

برای خرید کلیه محلول های بافر نامبرده شده می توانید با دایا اکسیر از راه های زیر اقدام کنید :

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۳۲۷۰۴۳

تلگرام: @dayaexir | واتس اپ: ۰۹۰۱۷۷۷۷۰۲۳

ایمیل :  info@dayaexir.com

 

انواع محلول بافر

 • بافر هاش‌ئی‌پی‌ئی‌اس (HEPES)

بافر هاش‌ئی‌پی‌ئی‌اس HEPES یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن ۲۳۸٫۳۰۱۲ گرم بر مول است. شکل ظاهری این ترکیب، پودر بلورین سفید است. برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

 • بافر تی‌ای‌اس (TES buffer)

بافر تی‌ای‌اس TES buffer با فرمول شیمیایی C۶H۱۵NO۶S یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۸۱۸۳۱ است. که جرم مولی آن ۲۲۹٫۲۵ گرم بر مول می‌باشد. برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

 • بافر ام‌اوپی‌اس (MOP)

ام‌اوپی‌اس MOPS با فرمول شیمیایی C۷H۱۵NO۴S یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۰۸۰۷ است. که جرم مولی آن ۲۰۹٫۲۶۳۳ گرم بر مول می‌باشد.برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

 • بافر پی آی پی ای اس (PIPES)

بافر پی آی پی ای اس PIPES با فرمول شیمیایی C۸H۱۸N۲O۶S۲ یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن ۳۰۲٫۳۷ گرم بر مول می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، پودر سفید است. برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

 • کاکودیلیک اسید (Cacodylic acid)

کاکودیلیک اسید Cacodylic acid با فرمول شیمیایی C۲H۷AsO۲ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۲۵۱۳ است. که جرم مولی آن ۱۳۷٫۹۹۷۷ گرم بر مول می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، پودر یا بلورهای سفید است. برای خرید این محلول بافر از دایا اکسیر اقدام کنید.

 • بافر ام‌ای‌اس(MES buffer)

بافر ام‌ای‌اس  MES buffer با فرمول شیمیایی C۶H۱۳NO۴S یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۸۱۶۵ است. که جرم مولی آن ۱۹۵٫۲ گرم بر مول می‌باشد.

برای خرید کلیه محلول های بافر نامبرده شده می توانید با دایا اکسیر از راه های زیر اقدام کنید :

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۳۲۷۰۴۳

تلگرام: @dayaexir | واتس اپ: ۰۹۰۱۷۷۷۷۰۲۳

ایمیل :  info@dayaexir.com

 

خرید محلول بافر مرک

خرید بافر سیگما آلدریچ و مرک

از لحاظ کاری و صنعتی، خرید محلول‌های بافر و استفاده از آن ها در فرآیند تخمیر درتعیین شرایط مناسب برای رنگ‌های موجود در رنگ آمیزی پارچه بکار می روند. همچنین خرید و استفاده از بافرهای مرک و سیگما آلدریچ در تجزیه و تحلیل‌های شیمیایی و کالیبراسیون  pHسنج‌ها بکار میروند. از بزرگترین نمونه های زیستی (بیولوژیکی) استفاده از آن‌ها می‌توان به تحقیق‌هایی اشاره کرد که در آن مواد در بافر ساخته می‌شوند. مخصوصا بافر فسفات نمکی (PBS) که در pH=7.4 مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت محلول بافر سیگما آلدریچ و مرک

جهت اطلاع از قیمت محلول بافر سیگما آلدریچ و مرک و ثبت سفارش خرید بافر سیگما آلدریچ و مرک، با کارشناسان فروش شرکت از طریق راههای ارتباطی ذیل تماس حاصل فرمایید. 

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۳۲۷۰۴۳

تلگرام: @dayaexir | واتس اپ: ۰۹۰۱۷۷۷۷۰۲۳

ایمیل :  info@dayaexir.com

 

خرید بافر اسیدی و بازی مرک و سیگما آلدریچ شرکت دایا اکسیرخرید بافر اسیدی و بازی مرک و سیگما آلدریچ شرکت دایا اکسیر

سوالات متداول

من شهرستانم مواد با ظروف شیشه ای چطور ارسال میشه؟

( یه بار از جایی سفارش دادم ظرفش شکست و پولم هدر رفت) ارسال کلیه مواد با ظروف شیشه ای بزرگ با ضمانت سالم بودن به مشتریان محترم تحویل میگردد

سلام شرایط نگهداری مواد به چه صورتی است؟

بعداز خرید هر ماده کارشناسان شرکت توضیحات لازم را خدمت شما اعلام مینمایند.

محلول های بافر موجود در دایا اکسیر

لیست برخی از محلول های بافر موجود در دایا اکسیر در جدول زیر آمده است: برای استعلام ممحلول بافری که مد نظر شماست لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نام محصول بافر PH4
کمپانی سازندهMerck شرکت مرک
وارد کننده                      شرکت دایا اکسیر
راهنمای مشخصات ماده شیمیایی
Catalog No۱.۰۹۴۳۵
گرید ماده(citric acid/sodium hydroxide/hydrogen chloride), traceable to SRM from NIST and PTB pH 4.00 (20°C) Certipur®
pH value۴.۰ (H₂O, 25 °C)
شرایط نگهداریStore at +15°C to +25°C.
بسته بندی۱ Lit

8 دیدگاه در فروش محلول بافر خرید محلول بافر

  • dayaexir says:

   برای استعلام قیمت انواع محلول برند مرک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا همینطور اطلاعات نحوه ثبت سفارش را خدمت شما توضیح دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *