محیط کشت ستریماید آگار Cetrimide Agar از جمله محیط کشت های تولید شده توسط شرکت مرک از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد آزمایشگاهی و محیط کشت میکروبی در جهان است. در این مطلب کاربرد، مشخصات دقیق و نحوه خرید این محیط کشت از دایا اکسیر فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی را بخوانید.

توضیحات محیط کشت ستریماید آگار

ستریماید آگار یک محیط جامد انتخابی و افتراقی است که برای جداسازی و شناسایی سودوموناس آئروژینوزا از نمونه های بالینی و غیر بالینی استفاده می شود. با این حال Serratia، Klebsiella و Acinetobacter را نیز می توان کشت داد. این محیط همچنین به نام های سودوموناس ستریماید آگارPseudomonas Cetrimide Agar یا Pseudosel Agar معروف میباشد. ستریماید با آزادسازی نیتروژن و فسفر از سلول های باکتریایی، رشد فلور میکروبی غیر پسودوموناس را مهار می کند.

کاربرد محیط کشت ستریماید آگار

ستریماید آگار به عنوان یک محیط انتخابی برای جداسازی سودوموناس آئروژینوزا از چرک، خلط استفاده می شود. همچنین برای تعیین توانایی ارگانیسم برای تولید فلورسین و پیوسیانین (آنتی بیوتیک) استفاده می شود.

رنگ ستریماید آگار

این محیط رنگ خود را از زرد به سبز- آبی تغییر می دهد و در عین حال رشد P. aeruginosa را نشان می دهد.

مدت انکوباسیون

مدت انکوباسیون ۱۸ تا ۲۴ ساعت است. ستریماید آگار را در دمای هوای محیط ۳۳ تا ۳۷ درجه سانتی گراد به مدت ۱۸-۲۴ ساعت انکوبه کنید. توجه نمایید در صورت تلقیح، لوله ها باید با درپوش شل شده انکوبه شوند ومورفولوژی کلنی معمولی و رنگدانه سبز آبی مشخص اطراف رشد را بررسی کنید.

مشخصات محیط کشت  Cetrimide Agar

کاتالوگ نامبر۱.۰۵۲۸۴
نام لاتینCetrimide agar
نام فارسیستریماید آگار
گرید مادهPseudomonas selective agar base for microbiology
شرایط نگهداریدمای اتاق
برندهای موجودمرک - کیولب
بسته بندی۱۰۰ گرم - ۵۰۰ گرم

خرید محیط کشت  Cetrimide Agar

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، این محیط با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس بگیرید.همچنین برای مشاهده لیست محصولات محیط کشت به سایت دایا اکسیر دسته محصولات مراجعه نمایید.

قیمت محیط کشت Cetrimide Agar

دایا اکسیر مرکز فروش مواد شیمیایی در تهران و نمایندگی شرکت مرک، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت محیط کشت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

ستریماید آگار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!