کاربندازیم (Carbendazime) از دیگر مواد آزمایشگاهی شرکت سیگما آلدریچ است که در این مطلب قصد داریم بطور جزئی تر بررسی کنیم.

 کاربندازیم (Carbendazime) چیست

کاربندازیم یک قارچ کش وسیع الطیف سیستمیک است که در سراسر جهان علیه بیماریهای مختلف قارچی محصولات کشاورزی استفاده می شود. گزارش شده است که اثرات مضر بر سلولهای تروفوبلاست جفت انسانی دارد. الگوی پراکندگی و ارزیابی خطر کاربندازیم و مانکوزب در میوه های انبه گزارش شده است. تأثیر کاربندازیم (متیل ۲-بنزیمیدازول کاربامات) بر بیضه ، مجاری آوران و اسپرم موش بالغ مشخص شده است. روش تعیین سریع و حساس کاربندازیم (متیل بنزیمیدازول-۲-یلکاربامات ، MBC) در نمونه های آب و خاک با استفاده از میکرو استخراج مایع مایع پراکنده (DLLME) همراه با HPLC با تشخیص فلورسانس ایجاد شده است. سینتیک واکنش تغییر شکل قارچ کش کاربندازیم ناشی از رادیکال هیدروکسیل تولید شده توسط فوتولیز UV H2O2 مطالعه شده است.

 کاربرد کاربندازیم (Carbendazime)

در مطالعات زیر از کاربندازیم (متیل ۲-بنزیمیدازولاربامات ، متیل بنزیمیدازول-۲-یلکاربامات) استفاده شده است:

  • به عنوان کنترل مثبت در روش تماس مستقیم (روش مهار رشد شعاعی میسلیوم).
  • به عنوان آفت کش و اثر آن بر پاسخ رونویسی Enchytraeus albidus مطالعه شده است.
  • به عنوان یک ترکیب ضد قارچی با طیف گسترده ، برای مطالعه عملکرد ضد باکتری داروهای ضد سل در برابر مایکوباکتریوم توبرکلوزیس در محیط کشت آبگوشت دوبوس.

مشخصات ماده کاربندازیم (Carbendazime)

کاتالوگ نامبر۳۷۸۶۷۴
نام لاتین Carbendazim
نام فارسیکاربندازیم
نام مشابهMethyl benzimidazol-2-ylcarbamate, BCM, Methyl 2-benzimidazolecarbamate
Cas no۱۰۶۰۵-۲۱-۷
فرمول شیمیاییC9H9N3O2
درصد خلوص۰.۹۷
وزن مولکولی۱۹۱.۱۹
شرایط نگهداریStore in cool place

نحوه خرید کاربندازیم (Carbendazime)

شرکت دایا اکسیر  با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی، ماده آزمایشگاهی تکاربندازیم (Carbendazime) با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

قیمت کاربندازیم (Carbendazime)

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه مواد آزمایشگاهی آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب برای خرید سیگما آلدریچ می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.