آنتی بیوتیک مروپنم گرید آزمایشگاهی از جمله آنتی بیوتیک های آزمایشگاهی موجود در شرکت دایا اکسیر می باشد. در این مطلب به توضیحات، کاربردها، مشخصات دقیق و نحوه خرید این آنتی بیتوتیک پرداخته شده است.

توضیحات مروپنم

مروپنم یک آنتی بیوتیک جدید بتالاکتام است که متعلق به کلاس کارباپنم است. از نظر ساختاری با ایمی پنم، اولین کارباپنم که به بازار عرضه شد، متفاوت است، زیرا دارای یک گروه ۱-بتا-متیل در قسمت کارباپنم و یک زنجیره جانبی ۲′ جایگزین شده است. مروپنم نسبت به دهیدروپپتیداز-I انسانی  (DHP-I) نسبتاً پایدار است و بنابراین، بر خلاف ایمی پنم، نیازی به تجویز آن با مهارکننده‌های DHP-I مانند سیلاستاتین نیست. مروپنم دارای طیف وسیعی از فعالیت ضد باکتریایی است که شامل باکتری های هوازی و بی هوازی، گرم مثبت و گرم منفی و بسیاری از سویه های مقاوم به سایر آنتی باکتریال ها می شود. در مقایسه با ایمی پنم، Meropenem در برابر انتروباکتریاسه و سودوموناس آئروژینوزا فعال تر و در برابر برخی از کوکسی های گرم مثبت کمی کمتر فعال است.

 

مروپنم برای درمان انواع عفونت های باکتریایی استفاده می شود. برخی از این بیماری ها عبارتند از مننژیت، عفونت داخل شکمی، ذات الریه، سپسیس و سیاه زخم. مروپنم مانند ایمی پنم برای درمان انواع عفونت های ناشی از هوازی و بی هوازی مخلوط و همچنین عفونت های ناشی از چندین ارگانیسم بیمارستانی مقاوم به دارو مفید است. مروپنم در سال ۱۹۸۳ ثبت اختراع شد. در سال ۱۹۹۶ برای استفاده پزشکی در ایالات متحده تایید شد.

 

توضیحات مروپنم | دایا اکسیر

 

مروپنم باکتری کش  است به جز برای لیستریا مونوسیتوژنز که مروپنم در آن باکتریوستاتیک است. مانند سایر آنتی بیوتیک های بتالاکتام، سنتز دیواره سلولی باکتری را مهار می کند. برخلاف سایر بتالاکتام ها، در برابر تخریب توسط بتالاکتامازها یا سفالوسپورینازها بسیار مقاوم است. به طور کلی، مقاومت به دلیل جهش در پروتئین های متصل به پنی سیلین، تولید متالو بتالاکتامازها، یا مقاومت در برابر انتشار در غشای خارجی باکتری ایجاد می شود..در سال ۲۰۱۶، یک PMO کونژوگه با پپتید مصنوعی (PPMO) برای مهار بیان متالو بتالاکتاماز دهلی نو، آنزیمی که بسیاری از باکتری‌های مقاوم به دارو از آن برای از بین بردن کارباپنم‌ها استفاده می‌کنند، یافت شد.

این دارو علیه بتالاکتامازهای با طیف گسترده عمل می کند، اما ممکن است نسبت به متالو بتا لاکتامازها حساس تر باشد. مروپنم اغلب در درمان نوتروپنی تب دار تجویز می شود. این وضعیت اغلب در بیماران مبتلا به بدخیمی های خونی و بیماران سرطانی که داروهای ضد سرطان دریافت می کنند که تشکیل مغز استخوان را سرکوب می کنند، رخ می دهد.

ارگانیسم های حساس عبارتند از:

  • میکروارگانیسم های گرم مثبت هوازی: استافیلوکوکوس اورئوس شامل سویه های مولد پنی سیلیناز، استرپتوکوک گروه D شامل Enterococcus spp., Streptococcus pneumoniae, S. pyogenes, S. viridans group
  • میکروارگانیسم های گرم منفی هوازی: Acinetobacter spp., Citrobacter spp., Enterobacter cloacae, E. coli, H. influenzae, K. pneumoniae, P. aeruginosa
  • میکروارگانیسم های گرم مثبت بی هوازی:  Peptostreptococcus spp.
  • میکروارگانیسم های گرم منفی بی هوازی: Bacteroides spp., Fusobacterium spp.

مکانیسم اثر مروپنم

با اتصال کووالانسی به پروتئین های متصل شونده به پنی سیلین(PBPs) که در بیوسنتز موکوپپتیدها در دیواره سلولی باکتری نقش دارند، باعث مرگ سریع سلول های باکتریایی می شوند. اثرات باکتری کشی از طریق مهار رشد و تقسیم سلولی و از بین رفتن یکپارچگی دیواره سلولی و در نهایت باعث لیز دیواره سلولی می شود. هدف اولیه PBP 2 است. مروپنم در دما و رطوبت بالا مستعد تخریب است و در ترکیبات متانول-آب یا استون-آب محلول است.

کاربردهای مروپنم

  • تست حساسیت آنتی بیوتیکی جدایه های E coli از نمونه های رسوب خور بندر
  • آزمایشات باکتری کش
  • برای غربالگری مقاومت آنتی بیوتیکی ماکروفاژهای تبدیل شده با استافیلوکوکوس اورئوس مبتنی بر خلط در عفونت فاگوسیتی در بیماران مبتلا به فیبروز کیستیک
  • برای غربالگری انتروکوکوس فکالیس از صفرای انسان

مشخصات مروپنم

 

نام لاتین Meropenem trihydrate
نام فارسیمروپنم تری هیدرات
Cas No ۱۱۹۴۷۸-۵۶-۷
فرمول شیمیایی C17H25N3O5S · ۳H2O
وزن مولکولی ۴۳۷.۵۱
شرایط نگهداری −۲۰°C

 

نحوه خرید مروپنم

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، آنتی بادی، محیط کشت، انواع محلول بافر و آنتی بیوتیک آزمایشگاهی مروپنم با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس بگیرید.

قیمت Meropenem

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه آنتی بیوتیک های با گرید آزمایشگاهی، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

 

مروپنم (Meropenem) آنتی بیوتیک آزمایشگاهی | دایا اکسیر

2 دیدگاه در خرید مروپنم (Meropenem) آنتی بیوتیک آزمایشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!