محیط کشت MYP آگار (Mannitol egg yolk polymyxin agar) از جمله محیط کشت های تولید شده توسط شرکت مرک از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد آزمایشگاهی و محیط کشت در جهان است. در این مطلب کاربرد، مشخصات دقیق و نحوه خرید این محیط کشت از دایا اکسیر فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی را بخوانید.

توضیحات محیط کشت MYP آگار (Mannitol egg yolk polymyxin agar)

میط کشت مانیتول پلی میکسین آگار زرده تخم مرغ (پایه) برای شمارش باسیلوس سرئوس استفاده می شود. این محیط حاوی دو سیستم نشانگر مانیتول و فنل رد و زرده تخم مرغ است. در این محیط کشت کازئین و عصاره گوشت منابع کربن و نیتروژن را فراهم می کند.

پلی میکسین جزء بازدارنده انتخابی این محیط نیز، مانع از رشد بسیاری از میکروارگانیسم های ناخواسته می شود. باکتری هایی که مانیتول را برای تولید اسید تخمیر می کنند باعث زرد رنگ شدن محیط در اثر فنل قرمز به عنوان نشانگر pH می شوند. باسیلوس سرئوس مانیتول تخمیر نمی کند بنابراین محیط اطراف کلنی ها بدون تغییر رنگ باقی می ماند یا کلونی های صورتی رنگی به دلیل قلیایی شدن اندک تشکیل می گردد. لسیتین موجود در زرده تخم مرغ توسط باسیلوس سرئوس لسیتیناز شکافته می شود که منجر به تشکیل یک ناحیه بارش سفید مادگی در اطراف کلنی های صورتی می شود.

. Bacillus anthracis، Bacillus mycoides، Bacillus pseudodomycoides، Bacillus thuringiensis و Bacillus weihenstephanensis ممکن است از باسیلوس سرئوس در این محیط قابل تشخیص نباشند.

کاربرد محیط کشت MYP آگار (Mannitol egg yolk polymyxin agar)

محیط کشت MYP آگار برای شمارش باسیلوس سرئوس احتمالی در نمونه های غذا و خوراک دام و همچنین از نمونه های محیطی و سایر مواد استفاده می شود.

 

مشخصات محیط کشتMYP آگار (Mannitol egg yolk polymyxin agar)

نام لاتین MYP Agar (Mannitol egg yolk polymyxin agar)
نام فارسیMYP آگار
برند های موجودمرک - کیولب
بسته بندی۱۰۰ گرم - ۵۰۰ گرم

فروش محیط کشت MYP آگار (Mannitol egg yolk polymyxin agar)

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، محیط کشتMYP آگار (Mannitol egg yolk polymyxin agar)با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس بگیرید.

قیمت محیط کشت MYP آگار (Mannitol egg yolk polymyxin agar)

دایا اکسیر مرکز فروش مواد شیمیایی در تهران و نمایندگی شرکت مرک، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت محیط کشت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

 

 

MYP آگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!