شرکت سیگما آلدریچ در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند؟

شرکت سیگما آلدریچ

شرکت سیگما آلدریچ یک توسعه دهنده، تولید کننده و توزیع کننده طیف گسترده‌ای از مواد بیوشیمیایی، مواد شیمیایی آلی، محصولات کروماتوگرافی، محصولات مربوط به علوم زندگی و محصولات تشخیص آزمایشگاهی است.

این شرکت با داشتن یک خط تولید شامل 85000 ماده فروخته شده تحت پنج برند شیمیایی مشهور: Sigma، Aldrich، Fluka، Supelco و Riedel-de Haën، فروشنده برتر مواد شیمیایی جهان در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، شرکت‌های داروسازی و بیمارستان‌ها است.

شرکت سیگما آلدریچ بیش از 150،000 مشتری در بیش از 160 کشور جهان دارد. بیشتر فروش آن به این مشتریان در بخش کوچکی است و میانگین آن حدود 300 دلار است. حدود 55 درصد فروش در خارج از ایالات متحده تولید می‌شود.

این شرکت امکانات تولید محصولات خود را در میسوری، پنسیلوانیا، تگزاس، ویسکانسین، آلمان، سوئیس و انگلستان نگهداری می‌کند. تقریباً 46 درصد از فروش‌ محصولات مربوط به محصولات تولیدی شرکت است.

هدف شرکت سیگما آلدریچ پیدا کردن راه حل برای سخت‌ترین مسائل در زمینه علم زندگی با همکاری با جامعه علمی جهانی است و از این طریق هدف این شرکت تسریع دسترسی به سلامت بهتر برای افراد در همه جا است. این شرکت بهترین آزمایشگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی و مواد آزمایشگاهی را در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد.

با ترکیب EMD Millipore و Sigma-Aldrich در سال 2015 ، اکنون یک سبد گسترده از 300000 محصول و یک ردپای جهانی گسترده دارد. این شرکت تمرکز و فعالیت خود را به ساده‌تر کردن و سریع‌تر و ایمن‌تر نمودن تحقیق و تولید در زمینه محصولات بیوتکنیک اختصاص داده است.

تاریخچه فعالیت شرکت سیگما آلدریچ در دهه 1970

شرکت سیگما آلدریچ نتیجه ادغام دو شرکت تولید و ساخت محصولات شیمیایی ویژه در سال 1975 می‌باشد یکی با زمینه فعالیت تولید مواد شیمیایی بیوشیمیایی (شرکت شیمیایی سیگما) و دیگری تولید مواد شیمیایی ارگانیک (شرکت شیمیایی آلدریچ).

هر دو شرکت ضمن ارائه محصولات متنوع، ساخت محصولات با کیفیت و ارائه خدمات مناسب و ویژه به مشتری را در اولویت فعالیت خود قرار می‌دادند.

بنابراین، این ادغام، نمایانگر همگرایی استراتژی تجاری و همچنین ایجاد خط تولید متنوعی بود که شرکت سیگما آلدریچ را در صدر صنعت صنایع تولید محصولات شیمیایی ویژه قرار داد. این شرکت تا سال 1979 بین 30 تا 40 درصد از بازار تحقیقات 100 میلیون دلاری را در اختیار داشت.

فروش محصولات شرکت در این سال به 68 میلیون دلار صعود کرد و این نشانگر افزایش 15 درصدی درآمد سالانه است. سود 24 درصد افزایش یافت و به 9.2 میلیون دلار رسید و باعث شد تحلیلگران وال استریت پیش‌بینی رشد 20 درصد در سال را پیش‌بینی کنند.

تاریخچه فعالیت شرکت سیگما آلدریچ در دهه 1980

در دهه 1980 رشد شرکت سیگما آلدریچ با سرمایه‌گذاری فزاینده در بازار تحقیقات در زمینه بیولوژی پزشکی ایالات متحده همراه بود. با وجود چنین دستاوردهای مدیریتی شرکت سیگما آلدریچ، تا حد زیادی از نظر برخی از تحلیلگران صنعت، از تغییر استراتژی که چارچوبی برای رشد قبلی شرکت بود، امتناع ورزید.

Broida به جای تعیین اهداف بلند مدت یا بهره برداری از بازار شیمیایی عمده، همانطور که برخی از ناظران اظهار داشتند، از سیاست مستقیم و فرصت طلبانه شرکت خود برای همگام سازی با پیشرفت در زمینه ساخت محصولات مربوط به علوم ایمونولوژی، میکروبیولوژی و غدد درون ریز دفاع کرد.

پس از مرگ Broida در سال 1981، چندین تغییر در سیاست و مدیریت بر ساختار شرکت تاثیر گذاشت. Tom Cori که تا پیش از این به مدت 9 سال در بخش‌های مختلف شرکت سیگما آلدریچ فعالیت می‌کرد، رئیس شرکت شد.

در سال 1985، 2.2 میلیون از 8.68 میلیون سهام این شرکت در بورس با 129.5 میلیون دلار فروخته شد. از 2.2 سهام فروخته شده از این شرکت تنها 500 هزار سهام خریداری شد.

در سال 1986 حدود 1،5 میلیون کاتالوگ شرکت در سراسر عرضه شد. در این سال‌ها برای گسترش خط تولید شرکت سیگما آلدریچ، آزمایشگاه‌های Pathfinder خریداری شد.

شرکت تابعه جدید با هزینه 1.5 میلیون دلاری در طول سال 1984، مواد شیمیایی رادیواکتیو تولید کرد. در سال 1989 شرکت سیگما آلدریچ یکی از رقبای اصلی اروپایی خود، Fluka Chemie AG مستقر در سوئیس را از Ciba-Geigy و Hoffmann-La Roche را خریداری کرد. Fluka، تولید کننده محصولات بیوشیمیایی و مواد شیمیایی آلی، درآمد سالانه حدود 55 میلیون دلار برای این شرکت به همراه داشت.

 

 

فعالیت شرکت سیگما آلدریچ

تاریخچه فعالیت شرکت سیگما آلدریچ در دهه 1990

در سال 1991 شرکت سیگما آلدریچ با ایجاد یک بخش تولید مواد شیمیایی (fine) نرم کننده، که به تولید گسترده‌ای از مواد شیمیایی برای صنایع دارویی و بیو دارویی منجر می‌شود، قدم قابل توجهی در جهت قبول و تامین سفارشات عمده‌ی بیشتر برداشت.

در حالیکه رشد فروش و درآمد در اوایل و اواسط دهه 1990 به 15 درصد یا کمتر در سال کاهش یافته است، شرکت سیگما آلدریچ همچنان به تولید محصولات شیمیایی خلاقانه و مبتکرانه ادامه می‌دهد.

فعالیت شرکت سیگما آلدریچ در دهه 2000

در سپتامبر سال 2014، شرکت آلمانی Merck KGaA اعلام کرد که می‌تواند شرکت سیگما آلدریچ را با 17 میلیارد دلار خریداری کند. فرایند خرید محصولات سیگما آلدریج در نوامبر 2015 به پایان رسید و شرکت سیگما آلدریچ به یک شرکت تابعه Merck KGaA تبدیل شد.

این شرکت در حال حاضر بخشی از کسب و کارهای مربوط به ساخت محصولات علوم زندگی Merck است و در ترکیب با Millipore که قبلا خریداری شده بود، به عنوان شرکت MilliporeSigma فعالیت می‌کند.

خلاصه تاریخچه فعالیت شرکت سیگما:

1945:

شرکت Sigma Chemical در سنت لوئیس توسط Dan Broida برای تولید ساخارین تاسیس شد.

1951:

Alfred R. Bader شرکت Aldrich Chemical را به عنوان تولید کننده مواد شیمیایی ارگانیک مستقر در میلواکی راه‌اندازی کرد.

1975:

Sigma Chemical و Aldrich Chemical ادغام می‌شوند تا شرکت سیگما آلدریچ را که در سنت لوئیس مستقر است، تشکیل دهند.

1981:

Broida می‌میرد؛ Tom Cori به عنوان رئیس شرکت منصوب می‌شود.

1989:

Fluka Chemie AG خریداری می‌شود.

1991:

این شرکت برای ورود به بازار فروش عمده محصولات شیمیایی، بخش مواد شیمیایی Fine خود را تاسیس می‌کند.

1993:

Supelco ، را شرکت به دست آورد.

1997:

این شرکت 75 درصد سهام را در Riedel-de Haën خریداری می‌کند.

1998:

Genosys Biotechnologies ، Inc را به دست آورد.

1999:

25 درصد سهام باقیمانده Riedel-de Haën را به دست آورد. با بازسازی مجدد این شرکت، سازماندهی مجدد این شرکت در چهار بخش تجاری صورت گرفته است: تشخیصی، مواد شیمیایی Fine، محصولات آزمایشگاهی و علوم زندگی.

2000:

شرکت سیستم‌های B-Line را می‌فروشد و هم اکنون کاملاً روی تولید مواد شیمیایی و محصولات آزمایشگاهی مربوط به علوم زندگی متمرکز شده است.

خرید محصولات سیگما آلدریچ در ایران

شرکت دایا اکسیر جم سال‌هاست به عنوان نمایندگی فروش محصولات سیگما آلدریچ در ایران مشغول به فعالیت است و موسسات آموزش عالی و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی از مشتریان عمده این شرکت می‌باشند و شرکت دایا اکسیر متعهد به تأمین مواد باکیفیت در سریع‌ترین زمان با حفظ شرایط اصولی نگهداری مواد می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *