ماده شیمیایی آزمایشگاهی گاما بوتیرولاکتون (γ-Butyrolactone) از جمله مواد شیمیایی تولید شده توسط شرکت سیگما آلدریچ از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد آزمایشگاهی در جهان است. در این مطلب کاربردها، مشخصات دقیق و نحوه خرید این ماده شیمیایی از دایا اکسیر را بخوانید.

گاما بوتیرولاکتون چیست؟

گاما بوتیرولاکتون یا جی.بی.ال. GBL:gamma-Butyrolactone مایعی‌ست روغنی، بی‌رنگ با بویی اندک که به خوبی در آب حل می‌شود. در شیمی به عنوان حلال و مادهٔ معرف به کار می‌رود. همچنین در مواد تشکیل دهنده عطر، در لکه‌برها و پاک‌کننده‌های چسب و رنگ، و به عنوان حلال در خازن‌های الکترولیتیی آلومینیومی کاربرد دارد. یک ماده شیمیایی مهم و مواد شیمیایی متوسط ​​برای دارو است و همچنین میانی سنتز N-متیل پریلیدون، α-پیرولیدون، پلی وینیل پیرولیدون، α-acetyl-γ-butyrolactone، متیونین و ترکیبات اسید بوتیریک است.

این محصول دارای یک حلالیت قوی است و یک حلال خوب برای پلی اکریلونیتریل، رزین اپوکسی، پلی وینیل بوتیل، پلی وینیل کلرید و کوپلیمرهای آن و پلیمرهای سلولز است. در صنایع پزشکی، آن به طور عمده در سنتز سیکلوپروپیلامین و غیره استفاده می شود

گاما بوتیرولاکتون (GBL) ترکیبی شیمیایی است که می تواند در آزمایشگاه ها تولید شود اما همچنین می تواند در شراب های غیر مجاز یافت شود. گاما بوتیرولاکتون به تنهایی اثر منفی ندارد. با این حال، وقتی که آن را به خون جذب می شود، آنزیم لاکتوناز تحت عمل قرار می گیرد. این آنزیم ها تبدیل تبدیل گاما بوتیرولاکتون به گاما هیدروکسی بوتیریک اسید (GHB) را تسهیل می کنند.

گاما بوتیرولاکتون به عنوان یک پیشگیرنده GHB گاهی به عنوان GHB خشک شده شناخته می شود. همانطور که توسط اصطلاح “خشک شده” نشان داده شده است، GBL حاوی آب به اندازه GHB نیست و به همین دلیل چربی دوست و یا لیپوفیل است. در مقایسه با GHB، GBL هنگامی که با غذا مصرف می شود سریعتر جذب می شود. این باعث می شود تا اثرات مورد نظر سریعتر تولید شود. با این حال طول مدت عمل گاما بوتیرولاکتون نیز کوتاه تر از همتای آن است.

کاربردهای گاما بوتیرولاکتون

  • گاما بوتیرولاکتون می تواند به GHB تبدیل شود و سطوح هورمون رشد را افزایش دهد، بنابراین گاما بوتیرولاکتون در طول دهه ۱۹۹۰ به عنوان مکمل غذایی تغذیه شناخته شد.
  • در دوزهای کم که بین ۵۰۰ تا ۱۵۵۰۰ میلی گرم است، مصرف GBL یا GHB می تواند باعث آرامش شود.
  • در دوزهای متوسط ​​که بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ میلی گرم است، آرامش ماهیچه ای ایجاد شده می تواند باعث کاهش احساس تعادل و کاهش هماهنگی شود.
  • در دوزهای بالا، فرد عوارض جانبی مانند تهوع را تجربه می کند. استفراغ، کاهش تنفس ، کاهش ضربان قلب ، تشنج  و بدترین نتیجه ها کما و مرگ است.
  • مورد استفاده برای تولید محصولات پیررولیدون، هچنین به عنوان یک داروی میانجی، مانند  Cyclopropylamine و ویتامین و به عنوان یک ماده آفت کش به عنوان ماده ای نظیر علف کش و تنظیم کننده رشد گیاهی استفاده می شود، برای آلکن ها، عامل استخراج آلکین ها، عامل جذب کننده و پراکنده استفاده می شود.
  • استفاده شده برای سنتز رزین به عنوان یک آنتی اکسیدان، پلاستیسیستر، عامل پراکنده، عامل ثابت کننده و حلال؛ برای سنتز حلال فایبرگلاس، coagulant، دستیار رنگرزی و عامل آنتی استاتیک؛ به عنوان یک ماده اولیه از فیلم رنگ سابق، الکترولیت، خازن و روان کننده جوهر استفاده می شود.

مشخصات ماده گاما بوتیرولاکتون (γ-Butyrolactone)

فروش ماده آزمایشگاهی

کمپانی سازنده

سیگما آلدریچ  Sigma Aldrich

وارد کننده مواد سیگما آلدریچ

شرکت دایا اکسیر

راهنمای مشخصات ماده شیمیایی

نام محصول

γ-Butyrolactone

نام های مشابه

γ-Hydroxybutyric acid lactone, 4-Hydroxybutyric acid lactone, GBL

Catalog No

B103608

CAS Number

۹۶-۴۸-۰

فرمول شیمیایی

C۴H۶O۲

گرید ماده

(ReagentPlus®, ≥۹۹% (Aldrich

چگالی

۱.۱۲  g/mL

وزن مولکولی

۸۶.۰۹

شرایط نگهداری

Store in cool place

بسته بندی

۲۵G , 500G , 2.5KG , 20KG

نحوه خرید گاما بوتیرولاکتون

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، آنتی بادی، انواع بافر و محیط کشت با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس بگیرید.

قیمت گاما بوتیرولاکتون

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه مواد آزمایشگاهی شرکت سیگما آلدریچ، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

 

ماده گاما بوتیرولاکتون (γ-Butyrolactone) سیگما آلدریچ | دایا اکسیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!