شرکت سیگما در تولید بعضی از مواد آلی طبیعی نیز پیشرو بوده و محصولی به نام ال-اسکوربیک (L-Ascorbic acid) که نوعی ویتامین c محسوب می شود را تولید می کند. برای شناخت کاربرد ها، خواص شیمیایی و نحوه خرید این ماده تا انتهای مطلب را بخوانید.

ال-آسکوربیک اسید چیست

اسید اسکوربیک یا اسکوربیک اسید یک ترکیب آلی طبیعی است که ویژگی های آنتی اکسیدانی دارد . جامدی به رنگ سفید، ولی نمونه های غیر خالص آن می توانند به رنگ زرد هم به نظر آیند. این ترکیب آلی به راحتی در آب حل می شود تا محلول های اسیدی با قدرت متوسط به وجود آورد . اسید اسکوربیک شکلی از ویتامین C است. در آغاز این ماده اسید L-hexuronic نامیده می شد ولی هنگامی که معین شد در حیوانات فعالیت ویتامین C را دارد (ویتامین C به عنوان یک فعال ویتامینی نه به عنوان یک ماده ی خاص تعریف می شود) تغییر نام آن توصیه شد. به خاطر این که این اسید از گلوکز مشتق می شود، تعداد زیادی از حیوانات (غیر انسان) توانایی تولید آن را دارند، ولی در مقابل در رژیم غذایی انسان ها باید دیده شود.

کاربرد ال-آسکوربیک اسید

این اسید و نمک های سدیم، پتاسیم و کلسیم آن به شکل مرسومی به عنوان افزودنی های غذایی آنتی اکسیدانی استفاده می شوند. این ترکیبات توانایی حل شدن در آب را دارند و در نتیجه قادر به حفاظت از چربی ها در برابر اکسیداسیون نیستند، به همین جهت از استر های حلال در چربی این اسید می شود به همراه اسید های چربی زنجیره طویل به عنوان آنتی اکسیدان های غذایی استفاده کرد . اسید اسکوربیک در گیاهان و حیوانات به چشم می خورد که تولید آن در این موجودات از گلوکز صورت می گیرد. حیوانات باید یا آن را تولید و یا بخورند، در غیر این صورت کمبود ویتامین C ممکن است باعث بروز بیماری به اسم scurvy شود که می تواند در نهایت منجر به مرگ نیز شود. خزندگان و رده های قدیمی تر از پرندگان اسید اسکوربیک را در کلیه های خود تولید می کنند. رده های جدید تر پرندگان و اکثر پستاندارد اسید اسکوربیک را در کبد خود سنتز می کنند که در آنجا برای تبدیل گلوکز به اسکوربیک اسید نیاز به آنزیم اکسیداز ال – گلونولاکتوناست.

فروش ماده آزمایشگاهی

کمپانی سازنده

سیگما آلدریچ Sigma Aldrich

نمایندگی فروش سیگما آلدریچ

شرکت دایا اکسیر جم

راهنمای مشخصات ماده آزمایشگاهی

نام محصول

L-Ascorbic acid

نام های مشابه

L-Threoascorbic acid, Antiscorbutic factor, Vitamin C

Catalog No

A7506

CAS Number

۵۰-۸۱-۷

فرمول شیمیایی

C۶H۸O۶

گرید ماده

reagent grade, crystalline

وزن مولکولی

۱۷۶.۱۲g/mol

شرایط نگهداری

Store in cool place

بسته بندی

۱kg, 25g, 100g, 500g, 5kg

فروش ال-آسکوربیک اسید

دایا اکسیر اعلام مینماید که با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی، آسکوربیک اسید با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

قیمت ال-آسکوربیک اسید

دایا اکسیر وارد کننده مواد آزمایشگاهی اورجینال بدون واسطه با قیمت مناسب آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم می باشد.

جهت استعلام قیمت به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

ال-آسکوربیک اسید-L-Ascorbic acid- A7506
ال-آسکوربیک اسید-L-Ascorbic acid- A7506

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *