ماده آزمایشگاهی نایسین از لاکتوکوکوس لاکتیس (Nisin from Lactococcus lactis) از جمله مواد شیمیایی آزمایشگاهی تولید شده توسط شرکت سیگما آلدریچ از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد آزمایشگاهی در جهان است. در این مطلب مشخصات دقیق و نحوه خرید این ماده شیمیایی را از دایا اکسیر مرکز فروش مواد شیمیایی در تهران بخوانید.

 

توضیحات نایسین از لاکتوکوکوس لاکتیس Nisin from Lactococcus lactis

نایسین یک آنتی بیوتیک با خاصیت ضد باکتریایی است که به بخش لیپید A از لیپوپلی ساکاریدهای باکتریایی متصل می شود و باعث ایجاد منافذ در غشای سلول ها می شود.

Nisin به اجزای لیپیدی پیش ساز دیواره سلولی باکتری متصل می شود و تولید دیواره سلولی را مختل می کند و با این کار غشای سلولی را تغییر می دهد که این اتفاق منجر به نشت اجزای سیتوپلاسمی و از بین رفتن نیروی محرکه پروتون می شود.

نایسین (Nisin) یک لانتی بیوتیک چند حلقه ای است که توسط لاکتوکوکوس لاکتیس تولید می شود، به نوعی دیگر یک پلی پپتید است که توسط سوشهای خاصی از لاکتیک اسید باکتریها غذایی (لاکتوکوکوس لاکتیس) در حین تخمیر تولید می شود.

 

کاربرد نایسین

این ماده یک نوع نگهدارنده طبیعی و ایمن از لحاظ سمیت و ضد باکتری و قارچ است که معمولاً به عنوان نگهدارنده مواد غذایی استفاده می گردد و کاربرد آن در تولید محصولات گوشتی، نوشیدنی ها، لبنیات، غذاهای پروتئینی گیاهی و نگهداری مواد غذایی کنسرو شده میباشد. همچنین به عنوان یک عامل انتخابی در کشت سلولی برای جداسازی باکتری های گرم منفی، مخمرها و کپک ها استفاده میگردد. نایسین در تحقیقات زیست شناسی نیز استفاده شده، همچنین در تشکیل منافذ هدفمند در غشای سلولی که با واسطه لیپید II برای مطالعه مونتاژ و پایداری کمپلکس‌های منافذ نایسین-لیپید II به کار برده می شود.

مهمترین کاربردها در صنایع غذایی به ترتیب زیر میباشد:

  1. تولید پنیر فرآوری شده
  2. غذای کنسرو شده
  3. تولید محصولات گوشتی
  4. فرآوری مخمرها
  5. تولید بستنی جهت جلوگیری از رشد لیستریا
  6. تولید لبنیات

 

مشخصات نایسین

کاتالوگ نامبرN5764
نام لاتین Nisin from Lactococcus lactis
نام فارسینایسین از لاکتوکوکوس لاکتیس
Cas no۱۴۱۴-۴۵-۵
فرمول شیمیاییC143H230N42O37S7
گرید مادهpotency: ≥.۹ per IU/g
وزن مولکولی۳۳۵۴.۰۷
شرایط نگهداری۲-۸°C

 

نحوه خرید نایسین

شرکت دایا اکسیر نمایندگی شرکت سیگما آلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، ماده Nisin from Lactococcus lactis با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن کد رجیستری Cas no ماده درخواستی، اقدام به ثبت سفارش نمایید.

تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آن ها به صورت زیر می باشد:

  •  کالاهای موجود در انبار  ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری
  • کالاهای وارداتی ۱ الی ۲ ماه کاری

روش های ارسال کالا

  • مشتریان تهران: ارسال توسط پیک
  • مشتریان سایر شهرها: ارسال توسط شرکت های حمل و نقل کالا

قیمت نایسین

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه محصولات شرکت سیگما آلدریچ، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد. لطفا جهت دریافت قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی از طریق راههای ارتباطی با کارشناسان فروش مجموعه تماس حاصل نمایید.

 

نایسین

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!