متالدهید (Metaldehyde) یک ماده شیمیایی دیگر از محصولات سیگماآلدریچ است که بصورت گسترده ای در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. برای بررسی ویژگی های این ماده شیمیایی تا انتهای مطلب با ما همراه باشید؛

متالدهید Metaldehyde چیست

متالدهید یک ماده فعال است که معمولا در آفت کش های آلی استفاده می شود که می تواند به طور گسترده ای در کشاورزی برای کنترل گونه های ماهی قزل آلا مانند حلزون ها و غیره استفاده شود.  نحوه اثر این ترکیب بدین صورت است که حلزون­های مسموم شده مقادیر زیادی مایع لزج از خود ترشح می­کنند، خشک می­شوند و نهایتاً می­میرند. در واقع سلول های تولیدکننده ماده مخاطی آنها نابود می­شوند. مکانیسم شیمیایی این فرآیند به این صورت است که در داخل سلول­ها متالدهاید به استالدهید تبدیل می­شود و سلول در اثر میزان بالای الکل می­میرد. این اثر در سه محل از سلول یعنی غشا، هسته و دستگاه گلژی بروز می­یابد. بدین ترتیب خطر بروز مقاومت کاهش می­یابد، زیرا احتمال بروز فرآیند کاهش حساسیت در جایگاه تأثیر بسیار کم می­شود.

جانور همچنین به محض جذب ماده سمی سعی می­کند تا از طریق تولید موکوس بیشتر فرآیند سم زدایی را پیش ببرد. اما نمی­تواند اثر سمی را خنثی کند و بی تحرکی حلزون رخ می­دهد. به مجرد عدم تحرک حلزون، عدم تغذیه و خشک شدن بدن اتفاق افتاده و نهایتا منجر به مرگ جانور می­گردد.

 کاربرد متالدهید Metaldehyde

متالدهاید WT برای از بین بردن انواع حلزون، راب و دیگر شکم پایان، آبدزدک و کرمهای مفتولی استفاده میگردد. این ترکیب جهت کنترل حلزون در مرکبات؛ کرم مفتولی، آبدزدک، حلزون و راب در توتون، سبزی، صیفی و جالیز و درختان جنگلی؛ راب و حلزون در محصولات خوراکی و غیر خوراکی، چمن­ها، زمین­های کاشته شده و همچنین محصولات زینتی در کشور ایتالیا استفاده میشود.

فروش ماده آزمایشگاهی

کمپانی سازنده

 شرکت سیگما آلدریچ Sigma Aldrich

نمایندگی فروش سیگما آلدریچ                     

شرکت دایا اکسیر جم     

راهنمای مشخصات ماده آزمایشگاهی

نام محصول

Metaldehyde

نام های مشابه

Acetaldehyde polymerized

Catalog No

۳۶۶۱۱

CAS Number

۹۰۰۲-۹۱-۹

فرمول شیمیایی

CH3CHO)n)

گرید ماده

PESTANAL®, analytical standard

شرایط نگهداری

۲-۸°C

بسته بندی

۱G

فروش متالدهید Metaldehyde

دایا اکسیر اعلام مینماید که با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی، متالدهید Metaldehyde با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

قیمت متالدهید Metaldehyde

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه مواد آزمایشگاهی اصل آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

جهت استعلام قیمت به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

متالدهید-  Metaldehyde-36611

6 دیدگاه در خرید ماده آزمایشگاهی متالدهید (Metaldehyde) کاتالوگ نامبر ۳۶۶۱۱ سیگما آلدریچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.