ماده ملاتونین (Melatonin) یکی دیگر از مواد شیمیایی شرکت سیگماآلدریچ است که در ادامه به جزئیات بیشتری در مورد آن می پردازیم؛

ملاتونین (Melatonin) چیست

ملاتونین (N-استیل-۵-متوکسیتریپتامین) از یک اسید آمینه ضروری تریپتوفان سنتز می شود و یک نوروهورمون غده صنوبری است. فعالیت مهار رادیکال های آزاد مستقیم و غیر واسطه گیرنده ناشی از ملاتونین ، آن را از سایر هورمون های کلاسیک منحصر به فرد می کند. ملاتونین در ارگانیسم های مختلف مانند باکتری ها ، جلبک ها ، قارچ ها ، گیاهان ، حشرات و مهره داران از جمله انسان بیان می شود.

کاربرد ملاتونین (Melatonin)

ملاتونین برای مطالعات زیر به حیوانات آزمایشی تجویز شده است:

    • تعیین اینکه آیا مصرف طولانی مدت ملاتونین قادر به ایجاد تغییرات تولیدمثلی است و چگونه ملاتونین عملکرد محافظتی خود را در رابطه با اکسیداسیون لیپید و فعالیت های آنتی اکسیدانی در تخمدان موش در طی تخمک گذاری اعمال می کند.
    • تعیین تأثیر ملاتونین بر استرس شبکه آندوپلاسمی و بیان سرتوین ۱ در سلولهای عصبی موشهای تازه متولد شده پس از هیپوکسی ایسکمی.
    • جهت بررسی اثر ملاتونین بر اختلال عملکرد روده مزمن ناشی از استرس در موشهای تحت فشار

مشخصات ماده ملاتونین (Melatonin)

کاتالوگ نامبرM5250
نام لاتین Melatonin
نام فارسیملاتونین
نام مشابهN-Acetyl-5-methoxytryptamine
Cas no۷۳-۳۱-۴
فرمول شیمیاییC13H16N2O2
گرید مادهpowder, ≥۹۸% (TLC)
وزن مولکولی۲۳۲.۲۸
شرایط نگهداری−۲۰°C

نحوه خرید ملاتونین (Melatonin)

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی، ماده آزمایشگاهی ملاتونین سیگما آلدریچ با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

قیمت ملاتونین (Melatonin)

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه اقدام به فروش مواد آزمایشگاهی سیگما کرده و  آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

خرید ملاتونین سیگما آلدریچ دایا اکسیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *