ماده ملاتونین (Melatonin) یکی دیگر از مواد شیمیایی شرکت سیگماآلدریچ است که در ادامه به جزئیات بیشتری در مورد آن می پردازیم؛

ملاتونین (Melatonin) چیست

ملاتونین (N-استیل-۵-متوکسیتریپتامین) از یک اسید آمینه ضروری تریپتوفان سنتز می شود و یک نوروهورمون غده صنوبری است. فعالیت مهار رادیکال های آزاد مستقیم و غیر واسطه گیرنده ناشی از ملاتونین ، آن را از سایر هورمون های کلاسیک منحصر به فرد می کند. ملاتونین در ارگانیسم های مختلف مانند باکتری ها ، جلبک ها ، قارچ ها ، گیاهان ، حشرات و مهره داران از جمله انسان بیان می شود.

کاربرد ملاتونین (Melatonin)

ملاتونین برای مطالعات زیر به حیوانات آزمایشی تجویز شده است:

    • تعیین اینکه آیا مصرف طولانی مدت ملاتونین قادر به ایجاد تغییرات تولیدمثلی است و چگونه ملاتونین عملکرد محافظتی خود را در رابطه با اکسیداسیون لیپید و فعالیت های آنتی اکسیدانی در تخمدان موش در طی تخمک گذاری اعمال می کند.
    • تعیین تأثیر ملاتونین بر استرس شبکه آندوپلاسمی و بیان سرتوین ۱ در سلولهای عصبی موشهای تازه متولد شده پس از هیپوکسی ایسکمی.
    • جهت بررسی اثر ملاتونین بر اختلال عملکرد روده مزمن ناشی از استرس در موشهای تحت فشار

مشخصات ماده ملاتونین (Melatonin)

کاتالوگ نامبرM5250
نام لاتین Melatonin
نام فارسیملاتونین
نام مشابهN-Acetyl-5-methoxytryptamine
Cas no۷۳-۳۱-۴
فرمول شیمیاییC13H16N2O2
گرید مادهpowder, ≥۹۸% (TLC)
وزن مولکولی۲۳۲.۲۸
شرایط نگهداری−۲۰°C

نحوه خرید ملاتونین (Melatonin)

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی، ماده آزمایشگاهی ملاتونین سیگما آلدریچ با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

قیمت ملاتونین (Melatonin)

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه اقدام به فروش مواد آزمایشگاهی سیگما کرده و  آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

خرید ملاتونین سیگما آلدریچ دایا اکسیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.