ماده آزمایشگاهی سدیم بوروهیدرید (Sodium borohydride) از جمله مواد شیمیایی آزمایشگاهی تولید شده توسط شرکت سیگما آلدریچ از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد آزمایشگاهی در جهان است. در این مطلب مشخصات دقیق و نحوه خرید این ماده شیمیایی را از دایا اکسیر فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخوانید.

توضیحات سدیم بوروهیدرید

سدیم بورو هیدرید، یا سدیم تترا هیدرو بورات یک ترکیبی معدنی است. این جامد سفید رنگ معمولاً به صورت پودری بوده و به عنوان عامل کاهنده در کاربردهای شیمیایی در دو مقیاس آزمایشگاهی و صنعتی استفاده می‌شود. این ماده در ساخت خمیر چوب کاربرد دارد، ولی به دلیل هزینه­ ی بالای آن در صنعت چوب از آن استفاده نمی­شود. این ترکیب در الکل­ها، برخی از اترها و  آب حل می­ شود.

بوروهیدرید سدیم (NaBH4) رایج ترین بوروهیدرید موجود است که با واکنش متیل بورات با هیدرید سدیم در روغن معدنی سنتز می شود و به عنوان پیش ساز برای تولید سایر بوروهیدریدهای فلزی استفاده می شود. رویکردهای مختلفی برای پایش کیفی و کمی سدیم بوروهیدرید توضیح داده شده است.

کاربرد سدیم بوروهیدرید

کاربرد اصلی سدیم بوروهیدرید تولید سدیم دی تیونید از دی اکسید سولفور است. سدیم دی تیونید به عنوان سفیدکننده در تولید خمیر چوب و در صنعت رنگ سازی استفاده می­شود. همانطور که قبلاً اشاره شد سدیم بورو هیدرید آلدهیدها و کتون­ها را به الکل­ها تبدیل می­کند. از این واکنش برای تولید آنتی­ بیوتیک ­های مختلف از جمله کلورامفنیکول، دی هیدرواسترپتومایسین و تیوفنیکول استافده می­شود. ویتامین A و استروئیدهای مختلف با استفاده از سدیم بوروهیدرید در یک مرحله سنتز می­شوند.

سدیم بوروهیدرید را می توان به عنوان یک عامل کاهنده نیز استفاده کرد:

در سنتز آمین های ثانویه با آمیناسیون احیا کننده کتون ها و آلدئیدها در حضور کاتالیزور اسیدی.

در سنتز برخی لاکتون ها با احیای انیدریدهای حلقوی.

مشخصات سدیم بوروهیدرید

کاتالوگ نامبر۴۵۲۸۸۲
نام لاتین Sodium borohydride
نام فارسیسدیم بوروهیدرید
نام مشابهSodium tetrahydridoborate
Cas no۱۶۹۴۰-۶۶-۲
فرمول شیمیاییNaBH4
گرید مادهpowder, ≥۹۸.۰%
وزن مولکولی۳۷.۸۳

فروش سدیم بوروهیدرید

شرکت دایا اکسیر نمایندگی سیگما آلدریچ  با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، ماده سدیم بوروهیدرید با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره Cas مواد شیمیایی درخواستی، اقدام به ثبت سفارش نمایید.

تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آن ها به صورت زیر می باشد:

  •  کالاهای موجود در انبار  ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری
  • کالاهای وارداتی ۱ الی ۲ ماه کاری

روش های ارسال کالا

  • مشتریان تهران: ارسال توسط پیک
  • مشتریان سایر شهرها: ارسال توسط شرکت های حمل و نقل کالا

قیمت سدیم بوروهیدرید

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه محصولات شرکت سیگما آلدریچ، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد. لطفا جهت دریافت قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی با دایا اکسیر فروش موادشیمیایی آزمایشگاهی  از طریق راههای ارتباطی با کارشناسان فروش مجموعه تماس حاصل نمایید.

سدیم بوروهیدرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!