محیط پودری مکانکی آگار(MacCONKEY agar) از جمله محیط کشت های تولید شده توسط شرکت مرک از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد آزمایشگاهی و محیط کشت در جهان است. در این مطلب کاربرد، مشخصات دقیق و نحوه خرید این محیط کشت از دایا اکسیر فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی را بخوانید.

توضیحات محیط پودری مکانکی آگار

این محیط برای جداسازی باکتری های تخمیر کننده لاکتوز از غیر تخمیر کننده ها به کار می رود.

برای جداسازی باکتری های سالمونلا، شیگلا و کلیفرم

کاربرد محیط پودری مکانکی آگار

محیط کشت مکانکی آگار محیط کشت MacConkey agar یک محیط انتخابی است که عمدتا برای شناسایی و جداسازی باکتری های گرم منفی از مواد غذایی، آب، دارو و دیگر مواد صنعتی استفاده می شود. همچنین این محیط برای جداسازی باکتری های تخمیر کننده لاکتوز از غیر تخمیر کننده ها به کار می رود.

در ابتدا از این محیط برای جداسازی سویه های سالمونلا تیفوزا از دیگر اعضای کلیفرم ها استفاده می شد سپس اصلاح فرمول این محیط باعث بهبود رشد شیگلا و سالمونلا شد که این تغییرات شامل اضافه کردن ۰.۵ درصد کلرید سدیم،کاهش میزان آگار و تغییر غلظت نمک های صفراوی و قرمز خنثی بود.

این محیط با داشتن کریستال ویوله و نمک صفراوی مانع رشد گرم مثبت ها و افزایش رشد باکتری های گرم منفی می شود. کلنی های جدا شده از باکتری های کلیفرم به رنگ قرمز آجری هستند و ممکن است توسط نمک های صفراوی احاطه شده باشند این رسوب صفرا ناشی از کاهش pH محلی در اطراف کلنی و به خاطر تخمیر لاکتوز است. کلنی هایی که لاکتوز را تخمیر نمی کنند به صورت بی رنگ می مانند

مشخصات محیط پودری مکانکی آگار

نام لاتین MacCONKEY agar
نام فارسیمحیط پودری مکانکی آگار
برند های موجودمرک - کیولب
بسته بندی۱۰۰ گرم – ۵۰۰ گرم

فروش محیط پودری مکانکی آگار

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، محیط پودری مکانکی آگار(MacCONKEY agar) با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس بگیرید.

قیمت محیط پودری مکانکی آگار

دایا اکسیر مرکز فروش مواد شیمیایی در تهران و نمایندگی شرکت مرک، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت محیط کشت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

 

2 دیدگاه در خرید محیط پودری مکانکی آگار مرک و کیولب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!