ایزونیازید (Isoniazid) از محصولات سیگماآلدریچ و موجود در شرکت دایا اکسیر می باشد که در این مطلب به ساختار شیمیایی، کاربرد و قیمت این ماده شیمیایی پرداخته شده است؛

ایزونیازید Isoniazid چیست

داروی ایزونیازید Isoniazid اولین بار در سال ۱۹۵۲ معرفی شد. ایزونیازیدIsoniazidخط اول و فعالترین دارو برای درمان سل با فرمول C۶H۷N۳O است. ایزونیازید Isoniazid از هیدرازه کردن اسیدنیکوتینیک به دست می‌اید و دارای وزن مولکولی کم می‌باشد(۱۳۷Mw) مولکولی ساده می‌باشد که به راحتی در آب حل می‌شود. ساختار ایزونیازید Isoniazid شبیه داروی پیریدوکسین می‌باشد.

این ماده در آزمایشگاه از رشد باسیلهای سل با غلظت ۰.۲ میکروگرم جلوگیری می‌کند. در واقع این دارو از ساخته شدن اسیدمایکولیک که برای ساخته شدن دیواره باکتری لازم است جلوگیری می‌کند. همچنین ایزونیازید می‌تواند وارد سلولهای درشتخوار شود و در نتیجه قادر است برارگانیسم های داخل و خارج سلول اثر کند.

ایزونیازید Isoniazid به راحتی از تشنج جذب می‌شود. همچنین به راحتی در داخل مایعات بدن و میان بافتها منتشر می‌شود.

کاربرد ایزونیازید Isoniazid

کاربرد ایزونیازید همراه با سایر داروهای ضد سل در درمان سل و به تنهایی برای پیشگیری از بروز این بیماری می باشد. ایزونیازید یک آنتی بیوتیک باکتریواستاتیک است که به نظر می رسد با تداخل در سنتز دیواره سلولی موجب مرگ باکتری می شود.

فروش ماده آزمایشگاهی

کمپانی سازنده

شرکت سیگما آلدریچ  Sigma Aldrich

نمایندگی sigma Aldrich

شرکت دایا اکسیر جم

راهنمای مشخصات ماده آزمایشگاهی

نام محصول

Isoniazid

نام های مشابه

۴-Pyridinecarboxylic acid hydrazide, INH, Isonicotinic acid hydrazide, Isonicotinic hydrazide

Catalog No

I3377

CAS Number

۵۴-۸۵-۳

فرمول شیمیایی

C۶H۷N۳O

گرید ماده آزمایشگاهی

(analytical standard, ≥۹۹% (TLC

وزن مولکولی

۱۳۷.۱۴g/mol

شرایط نگهداری

Keep in a dry place

بسته بندی

۵g,50g,250g

فروش ایزونیازید Isoniazid

دایا اکسیر اعلام مینماید که با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی، ایزونیازید Isoniazid با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

قیمت ایزونیازید Isoniazid

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه مواد آزمایشگاهی اصل آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

جهت استعلام قیمت به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

ایزونیازید-Isoniazid- I3377

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.