ماده شیمیایی آزمایشگاهی تیمول (Thymol) از جمله مواد شیمیایی تولید شده توسط شرکت سیگما آلدریچ از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد آزمایشگاهی در جهان است. در این مطلب کاربردها، مشخصات دقیق و نحوه خرید این ماده شیمیایی از دایا اکسیر را بخوانید.

فهرست مطالبی که در ادامه به آنها پرداخته شده است:

کاربردهای تیمول

تیمول یک مونوترپویید طبیعی است که در روغن درخت آویشن، Thymus vulgaris وزنیان یافت می شود. در آب فقط در PH خنثی محلول است ولی در الکل و سایر حلال های آلی به شدت قابلیت انحال دارد.

این ماده به عنوان یک ضد قارچ برای جلوگیری از فساد مواد غذایی مفید است و به عنوان یک آنتی باکتریال علیه  E. coliو  P. aeruginosa (گرم منفی)و  Staphylococcus aureus و  B. cereus (گرم مثبت) می باشد که با مهاررشد،تولید لاکتات و افزایش جذب گلوکز سلولی این کار را انجام میدهد.

تیمول همچنین در خمیردندان و شوینده های دهان استفاده میشود.محققان دریافته اند که انی ماده در ترکیب با کلرهگزیدین برای کاهش پلاک دندان ها و التهاب لثه در مقایسه با مصرف آن به تنهایی موثرتر است. Thymolبرای ضدعفونی تجهیزات پزشکی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

مشخصات ماده تیمول (Thymol)

 

کاتالوگ نامبرT0501
نام لاتین Thymol
نام فارسیتیمول
نام مشابه۵-Methyl-2-isopropylphenol, 2-Isopropyl-5-methylphenol, 5-Methyl-2-(1-methylethyl)phenol, IPMP
Cas No۸۹-۸۳-۸
فرمول شیمیایی۲-[(CH3)2CH]C6H3-5-(CH3)OH
گرید ماده≥۹۸.۵%
وزن مولکولی۱۵۰.۲۲
شرایط نگهداریدمای اتاق

 

نحوه خرید تیمول

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، آنتی بادی، محیط کشت، انواع محلول بافر و ماده آزمایشگاهی Thymolبا کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس بگیرید.

قیمت Thymol

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه مواد آزمایشگاهی شرکت سیگما آلدریچ، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

 

تیمول (Thymol) سیگما آلدریچ | دایا اکسیر

2 دیدگاه در خرید تیمول (Thymol) سیگما آلدریچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!