قیمت آنتی بیوتیک: آنتی بیوتیک تتراسایکلین (tetracycline) گرید آزمایشگاهی از جمله آنتی بیوتیک های آزمایشگاهی موجود در شرکت دایا اکسیر می باشد. در این مطلب به توضیحات، کاربردها، مشخصات دقیق و نحوه خرید این آنتی بیتوتیک پرداخته شده است.

توضیحات تتراسایکلین

آنتی بیوتیک تتراسایکلین (tetracycline) گرید آزمایشگاهی از جمله آنتی بیوتیک های موجود در شرکت دایا اکسیر می باشد. در این مطلب به کاربردها، مشخصات دقیق و نحوه خرید این ماده شیمیایی پرداخته شده است. تتراسایکلین ها، خانواده بزرگی از آنتی بیوتیک ها، توسط بنجامین مینگ دوگار در سال ۱۹۴۸ کشف شدند بنجامین دوگار،اولین آنتی بیوتیک tetracycline، یعنی کلرتتراسایکلین را در سال ۱۹۴۵ کشف کرد.

همان‌طور که از نام تتراسایکلین‌ها بر می‌آید، این داروها شامل چهار حلقه سیکلیک با سه گروه R مختلف می‌باشند. تتراسایکلین ها دسته ای از آنتی بیوتیک ها با طیف وسیعی از فعالیت هستند. در نتیجه، آنها به طور گسترده در پیشگیری و درمان عفونت های انسان و حیوان استفاده شده اند. tetracycline توسط جنس استرپتومایسس از Actinobacteria تولید می شود. این ماده به عنوان یک عامل ضد میکروبی، یک داروی ضد باکتری، یک داروی ضد تک یاخته و یک مهارکننده سنتز پروتئین است.

تتراسایکلین در ابتدا، آنها دارای سطحی از فعالیت باکتریواستاتیک در برابر تقریباً تمام جنس های باکتریایی ، اعم از گرم مثبت و گرم منفی بودند، به استثنای چند مورد، مانند Pseudomonas aeruginosa و Proteus spp.، که مقاومت ذاتی را نشان می دهند. با این حال، مقاومت اکتسابی (برخلاف ذاتی) در بسیاری از ارگانیسم‌های بیماری‌زا تکثیر شده و تطبیق پذیری گسترده سابق این گروه از آنتی‌بیوتیک‌ها را به شدت از بین برده است.

توضیحات تتراسایکلین | دایا اکسیر

تتراسایکلین ها برای انواع درمان برونشیت مزمن،عفونت های ناشی از بروسلا، کلامیدیاف میکوپلاسما وریکتزیا و نیز در درمان آکنه ولگاریس و افوزیون پلورال ناشی از سیروز یا بیماری های بد خیم مصرف می شود. از tetracycline ها نیز برای درمان آکنه نیز استفاده می شود.

مکانیسم اثر تتراسایکلین

تتراسایکلین ها با تداخل در توانایی یک باکتری برای تولید پروتئین های حیاتی خاص عمل می کنند. بنابراین، آنها به جای قاتل عامل عفونی (باکتری کش) مهارکننده رشد (باکتریواستاتیک) هستند و فقط در برابر میکروارگانیسم های تکثیر شده موثر هستند. تتراسیکلین به دو روش وارد سلول باکتری می شود. یکی به روش انتشار و دیگری به روش انتقال فعال در نتیجه غلظت تتراسیکلین در باکتری های حساس در درون سلول بسیار بیشتر از غلظت دارو در محیط خارج سلول است.

پس از ورود تتراسیکلین به درون سلول باکتری بصورت برگشت پذیر به گیرنده های سلولی روی واحد فرعی ۳۰s ریبوزوم باکتری متصل می شود و مانع از اتصال tRNA به محل پذیرش کمپلکس ریبوزوم mRNA می شود. نتیجه این فرایند وقفه سنتز پروتئین در طیف وسیعی از باکتری ها می باشد. سنتز پروتئین برای یکپارچگی تمام سلول ها حیاتی است و هنگامی که متوقف شود باعث مرگ سلولی می شود.

مکانیسم اثر تتراسایکلین | دایا اکسیر

سال ها پس از کشف تتراسایکلین ، آنالوگ های جدیدی ساخته شد. اینها شامل دمکلوسایکلین، داکسی سایکلین و مینوسیکلین هستند که امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. اخیراً کلاس جدیدی از tetracycline معرفی شده است که پوشش ضد باکتریایی با طیف وسیعی را نشان می دهد. تتراسایکلین ها گروهی از ترکیبات آنتی بیوتیکی با طیف وسیع هستند که ساختار پایه مشترک دارند و یا مستقیماً از چندین گونه باکتری استرپتومایسس جدا می شوند یا به صورت نیمه مصنوعی از آن ترکیبات جدا شده تولید می شوند.

کاربردهای تتراسایکلین

مهندسی ژنتیک

در مهندسی ژنتیک تتراسایکلین برای فعال سازی رونویسی به عنوان یک control switch مهندسی شده در مدل های لوسمی میلوژن مزمن در موش استفاده می شود.مهندسان ژنتیک توانسته اند رتروویروسی بسازند که نوع خاصی از  سرطان خون (leukemia) را در موش ها القا کنند و سپس با کمک تتراسایکلین آن را فعال و غیرفعال می کنند.

این کار برای اینکه سرطان را در موش رشد بدهند و سپس در یک مرحله خاص رشد را متوقف کنند تا امکان انجام مطالعات و تحقیقات بیشتر در آن مرحله فراهم شود؛انجام می شود. در تکنیکی در حال توسعه برای کنترل گونه پشه Aedes aegypti از سویه‌ای استفاده می‌کند که از نظر ژنتیکی به تتراسایکلین نیاز دارد تا فراتر از مرحله لاروی رشد کند.

بیومارکر (نشانگر زیستی)

از آنجایی که tetracycline جذب استخوان می شود به عنوان مارکر رشد استخوان درbiopsy  (نمونه برداری از بافت ها) انسان استفاده می شود علامت گذاری با tetracycline برای اندازه گیری میزان رشد استخوان در مدت زمان خاص کاربرد دارد(معمولا یک  دوره حدود ۲۱ روزه) .تتراسایکلین جذب استخوان شده و با میروسکوپ فاوئورسنس قابل مشاهده است.

در علامتگذاری دو گانه با تتراسایکلین ۱۴-۱۱ روز بعد از دوز اول، دوز دوم استفاده میشود که میزان رشد استخوان در طول این مدت با اندازه گیری فاصله دو نشانه گذاری قابل اندازه گیری می باشد. tetracycline همچنین به طور گسترده ای به عنوان یک نشانگر زیستی برای مصرف طعمه توسط حیات وحش استفاده می شود. tetracycline در استخوان ها و دندان ها  جذب می شود و می توان آن را با میکروسکوپ فلورسانس چند هفته پس از مصرف تشخیص داد.

مشخصات تتراسایکلین

 

نام لاتین tetracycline
نام فارسیتتراسایکلین
Cas No ۶۰-۵۴-۸
فرمول شیمیایی C22H24N2O8
وزن مولکولی ۴۴۴.۴
شرایط نگهداری ۲-۸°C

 

نحوه خرید تتراسایکلین

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، آنتی بادی، محیط کشت، انواع محلول بافر و آنتی بیوتیک آزمایشگاهی تتراسایکلین با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس بگیرید.

قیمت tetracycline

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه آنتی بیوتیک های با گرید آزمایشگاهی، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

 

تتراسایکلین (tetracycline) آنتی بیوتیک آزمایشگاهی | دایا اکسیر

4 دیدگاه در خرید تتراسایکلین (tetracycline) آنتی بیوتیک آزمایشگاهی

  • دایا اکسیر says:

   سلام وقت شما بخیر
   سفارشات بعد ار ثبت سفارش طی دو روز کاری بدست شما میرسد.
   برای کسب اطلاعات بیشنر و ثبت سفارش با شماره های 02122327043 و همچنین 09017777023 تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!