ماده شیمیایی آزمایشگاهی بیسفنول ای (Bisphenol A) از جمله مواد شیمیایی تولید شده توسط شرکت سیگما آلدریچ از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد آزمایشگاهی در جهان است. در این مطلب مشخصات دقیق و نحوه خرید این ماده شیمیایی از دایا اکسیر را بخوانید.

توضیحات بیسفنول ای (Bisphenol A)

بیسفنول ای  Bisphenol A که با نام اختصاری BPA نیز شناخته می شود ترکیبی آلی است و حاوی دو گروه فنول است. این ماده جزو ساختار چندین پلیمر و افزودنی پلیمری مهم است. بیسفنول که با تولید سالیانه ۲-۳ میلیون تن مونومری مهم در تولید پلی کربنات ( PC ) است،  برای اولین بار در سال ۱۸۹۱ شناخته شد. این ماده از تغلیظ استون بدست می آید و این واکنش توسط اسید کاتالیز می شود.

بیش از ۵۰ سال است که محصولات حاوی بیسفنول و یا ساخته شده از آن به بازار راه پیدا کرده‌اند. در حال حاضر مصارف آن بی‌شمار است. در سنتز پلی استرها، پلی سولفونها و کتونهای پلی اتر از این ماده استفاده می شود و مونومری کلیدی در تولیدپلاستیک پلی کربنات(PC)  و رزینهای اپوکسی است.

پلاستیک پلی کربنات(PC)  در ساخت بسیاری از محصولات متداول مثل بطریهای پلاستیکی شیر کودکان و آب، وسایل ورزشی، ابزار پزشکی و دندانپزشکی، سیلنتها و کمپوزیتهای پر کننده دندان، لنزهای چشمی و وسایل برقی خانگی بکار می رود.

کاربردهای بیسفنول ای

بیسفنول ای Bisphenol A در ساخت بطری های پلاستیکی پلی کربنات که برای نگهداری نوشیدنی ها و شیر کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، بکار می رود. BPA یا بسفینول آ یک ماده شیمیایی است که به بسیاری از محصولات تجاری مثل قوطی های کنسرو و محصولات بهداشتی بانوان اضافه می­‌شود. این ماده اولین بار در سال ۱۸۹۰ کشف شد ولی در دهه ۱۹۵۰ بود که شیمیدان ها متوجه شدند که می­‌توان از ترکیب این ماده با سایر ترکیبات، پلاستیک های پلی کربنات محکم و انعطاف پذیر بدست آورد.

امروزه استفاده از پلاستیک های حاوی BPA یا بیسفنول آ در تولید ظروف کنسرو، شیشه های شیر نوزادان، بطری های آب و تجهیزات ورزشی رایج است. البته استفاده از این ماده در محصولات مربوط به نوزادان در بسیاری از کشورها مثل آمریکا ممنوع شده است. از BPA همچنین برای تولید رزین های اپوکسی استفاده می­‌شود که برای جلوگیری از پوسیدن فلز بدنه، با آن روکش داخلی ظروف غذاهای کنسروی را پوشش می­‌دهند. بیش از ۹۰ درصد ما در بدن خود BPA یا بیسفنول آ داریم. ما این BPA را با خوردن غذاهایی که در ظروف ساخته شده با BPA نگهداری می­‌شوند، وارد بدن خود کرده ایم. البته BPA می­‌تواند از طریق هوا، خاک و آب هم وارد بدن شود.

مشخصات بیسفنول ای

 

فروش ماده آزمایشگاهی

کمپانی سازنده

شرکت سیگما آلدریچ  Sigma Aldrich

مرکز فروش مواد آزمایشگاهی سیگما آلدریچ         

شرکت دایا اکسیر

راهنمای مشخصات ماده شیمیایی

نام محصول

Bisphenol A glycerolate dimethacrylate

Catalog No

۴۹۴۳۵۶

CAS Number

۱۵۶۵-۹۴-۲

فرمول شیمیایی

[H2C=C(CH3)CO2CH2CH(OH)CH2OC6H4-4-]2C(CH3)2

گرید ماده آزمایشگاهی

glycerol/phenol, 1

چگالی

(۱.۱۶۱g/mLat 25 °C(lit

وزن مولکولی

۵۱۲.۵۹g/mol

شرایط نگهداری

۲-۸°C

بسته بندی

۱۰۰ML

نحوه خرید بیسفنول ای

شرکت دایا اکسیر با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی، آنتی بادی، محیط کشت، انواع محلول بافر و ماده آزمایشگاهی بیسفنول ای (Bisphenol A) با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دایا اکسیر تماس بگیرید.

قیمت Bisphenol A

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه مواد آزمایشگاهی شرکت سیگما آلدریچ، آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

 

بیسفنول ای (Bisphenol A) سیگما آلدریچ

2 دیدگاه در خرید بیسفنول ای (Bisphenol A) سیگما آلدریچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!