ماده اوره آزمایشگاهی از جمله مواد شیمیایی مرک میباشد که تولید شده توسط شرکت مرک، یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده مواد آزمایشگاهی در جهان است. در این مطلب کلیه مشخصات این ماده، کاربرد آن، مشخصات دقیق و نحوه خرید را از دایا اکسیر بخوانید.

اوره (Urea) آزمایشگاهی چیست؟

خرید اوره آزمایشگاهی (Urea) | دایا اکسیر

اوره یا کاربامید یک ترکیب آلی می باشد. اوره در متابولیسم ترکیبات حاوی نیتروژن در بدن حیوانات نقش مهمی ایفا می کند. این ترکیب : سخت، بی رنگ، بی بو، نه اسیدی است و نه قلیایی. کلمات اوره (Urea) و کاربامید، همچنین برای نامیدن یک طبقه خاص از مواد و ترکیبات شیمیایی که در همان گروه عملکردی RR-CO-RR مشترک هستند نیز به کار می رود. بدین معنا که یک گروه کربونیل به دو آمین آلی باقی مانده متصل شده است.

تولید این ماده در کجاهاست؟

این ماده در بدن بسیاری از موجودات زنده، به عنوان قسمتی از سیکل یا چرخه آن، از اکسیداسیون اسیدهای آمینه یا آمونیاک تولید می شود. در چرخه مذکور، گروه های آمینه اهدا شده توسط آمونیاک و ال –آسپارتات، به اوره تبدیل می گردند. در حالی که ال – اورنیتین، سیترولین، ال آرژینینوسوکسینات و ال آرژنین به عنوان واسطه عمل می کنند.

تولید این ماده در کبد اتفاق می افتد و توسط ان استیل گلوتامات تنظیم می شود. این ماده به شکل محلول در خون یافت می شود ( در محدوده مرجع بین ۲.۵ تا ۷.۵ میلی مول در لیتر) و توسط کلیه ها به عنوان جزیی از ادرار دفع می گردد. علاوه بر این، مقدار کمی از آن هم در عرق ترشح می شود، که دفع آن همراه با کلرید سدیم و آب می باشد.

اسیدهای آمینه ای که از غذا دریافت می شوند، در صورتی که برای سنتز پروتئین ها و دیگر مواد بیولوژیکی، مورد استفاده قرار نگیرند، توسط بدن اکسیده می شوند و اوره و دی اکسید کربن حاصل می کنند، که به عنوان منبعی جایگزین برای انرژی است. مسیر اکسیداسیون ، با حذف گروه آمینه توسط ترانس آمیناز ها آغاز می شود و سپس گروه آمینه چرخه اوره تغذیه می کند.

کاربرد اوره آزمایشگاهی

  • کشاورزی: به صورت گسترده ای در کودهای شیمیایی به عنوان یک منبع غنی و مناسب نیتروژن استفاده می شود.
  • صنایع شیمیایی: همچنین یکی از مواد اولیه مهم برای تولید بسیاری از ترکیبات شیمیایی در صنایع شیمیایی است. مانند انواع پلاستیک، به ویژه رزین های فرمالئید Urea. انواع چسب، همچون اوره فرمالئید و اوره ملامین فرمالئید،که در ساخت تخته سه لایی مخصوص آب کاربرد دارد. سیانات پتاسیم، به عنوان ماده اولیه برخی از صنایع. نیترات Urea یک نوع ماده منفجره.
  • سیستم های خودرو: این ماده در واکنش های SNCR و SCR به منظور کاهش آلاینده های NO دار، که در گازهای حاصل از احتراق موجود هستند، کاربرد دارد.

 

فروش ماده آزمایشگاهی

کمپانی سازنده

مرک Merck

نمایندگی فروش مرک

شرکت دایا اکسیر جم

راهنمای مشخصات ماده آزمایشگاهی

نام محصول

Urea

نام های مشابه

Carbamide, Carbonyl diamide,Diaminomethanone, Carbonyldiamine

Catalog No

۸۱۸۷۱۰

CAS Number

۵۷-۱۳-۶

فرمول شیمیایی

CO(NH₂)₂

گرید ماده

for synthesis

چگالی

۱.۳۴g/cm3 (20) °C

وزن مولکولی

  ۶۰.۰۶g/mol 

شرایط نگهداری

Store below +30°C

بسته بندی

 ۱kg , 5 kg

 

فروش اوره آزمایشگاهی Urea

دایا اکسیر اعلام مینماید که با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی، اوره با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

قیمت Urea آزمایشگاهی

دایا اکسیر وارد کننده مواد آزمایشگاهی اورجینال بدون واسطه با قیمت مناسب آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم می باشد.

جهت استعلام قیمت به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

2 دیدگاه در خرید ماده اوره آزمایشگاهی (Urea) مرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت استعلام قیمت مواد آزمایشگاهی لطفا ارتباط بگیرید
error: Content is protected !!