ماده آزمایشگاهی ICP مرک چیست

ماده آزمایشگاهی ICP مرک در روش آنالیتیکال اسپکتروسکوپی ICP، از یک پلاسمای جفت شده القائی با فرکانس بالا به عنوان منبع نوری استفاده میگردد و برای آنالیز نمونه ها در حالت محلول ایده آل است. تکنیک طیف سنجی Inductively Coupled Plasma – Atomic Emission Spectrometer با حساسیت، دقت و سرعت قابل ملاحظه برای طیف گسترده ای از آنالیز ها از سطوح بسیار ناچیز تا غلظت های بالا مناسب است. امروزه از دستگاه اسپکترومتر نشر اتمی پلاسمای جفت شده القایی ICP-AES که گاهی اسپکترومتری نشر نوری پلاسمای جفت شده القایی ICP-OES نیز نامیده می شود، به طور گسترده برای اندازه گیری کمّی و کیفی عناصر مختلف به صورت همزمان، استفاده می گردد. همچنین در بسیاری از زمینه ها از جمله تحقیق و توسعه، کنترل تولید و آنالیز های زیست محیطی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاربرد ماده آزمایشگاهی ICP مرک

یکی از کاربردهای ماده آزمایشگاهی ICP مرک تست میزان فلزات موجود در ظروف آشپزخانه می باشد. وسایل و ظروف آشپزخانه مرتباً با محصولات غذایی در تماس هستند و بنابراین می توانند مواد غذایی را با انتقال فلزات سمّی سنگین که ممکن است در بخشی از مواد آنها باشند، آلوده کنند. بدین ترتیب می توانند خطراتی برای سلامتی انسان ها به دنبال داشته باشند. به خصوص برخی لوازم شیشه ای و سرامیکی آشپزخانه، می توانند با رنگدانه ها تزئین شده یا با لعاب پوشش داده شوند که حاوی عناصر سنگین سمّی نظیر سرب (Pb) و کادمیم (Cd) هستند. خطرات سلامتی ناشی از انتقال و شویش این عناصر سمّی یک مسئله مهم است و بررسی آن ضروری است.

نکات اصلی درباره اصلاح ظروف و لوازم آشپزخانه، شامل استاندارد سازی بر اساس مواد، ظرفیت و شکل ظروف و علاوه بر آن، تقویت استاندارد انتقال کادمیم و سرب مطابق با ISO می باشد. به همین دلیل، ارزیابی ایمنی لوازم آشپزخانه با استفاده از یک روش آزمایش مناسب و مجاز، ضروری است. مقادیر مرجع و روش های آزمایش به عنوان استاندارد های غذایی و مواد افزودنی، مطابق با قوانین بهداشت مواد غذایی، مقرر شده اند. تجزیه و تحلیل لوازم و ظروف آشپزخانه نیازمند اندازه گیری کم هزینه و سریع بسیاری از نمونه ها می باشد، در حالی که اندازه گیری عناصر سمی با حساسیت بالا را نیز تضمین می کند. ICP-AES یا اسپکترومتری نشر اتمی پلاسمای جفت شده القائی یک روش با حساسیت بالا است که امکان تجزیه و تحلیل عناصر چندگانه را فراهم می کند.

 

فروش ماده آزمایشگاهی

کمپانی سازنده

شرکت مرک Merck

وارد کننده مواد مرک                      

شرکت دایا اکسیر

راهنمای مشخصات ماده شیمیایی

نام محصول

ICP multi-element standard solution IX

Catalog No

۱۰۹۴۹۴

گرید ماده

(۹ elements in dilute nitric acid) 100 mg/l: As, Be, Cd, Cr(VI), Hg, Ni, Pb, Se, Tl Certipur®

چگالی

۱.۰۵۰g/cm3

شرایط نگهداری

Store at +15°C to +25°C

بسته بندی

۱۰۰ml

 

فروش ماده آزمایشگاهی ICP مرک

دایا اکسیر اعلام مینماید که با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تأمین مواد اولیه پروژه های تحقیقاتی از شرکت مرک آلمان، ماده آزمایشگاهی ICP مرک با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

 

 

قیمت خرید ماده آزمایشگاهی ICP مرک

دایا اکسیر وارد کننده بدون واسطه مواد آزمایشگاهی اصل آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد.

جهت استعلام قیمت به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

 

آی سی پی مرک-ICP multi-element standard solution IX- 109494